четвер, 30 березня 2017 р.

Уроки образотворчого мистецтва

Тема уроку: Промисловий дизайн як обличчя епохи. Конструювання та естетичне оформлення підставки для олівців і ручок.
Мета уроку: формувати ключові компетентності: підприємницьку компетентність:
здатність співвідносити власні економічні інтереси з наявними матеріальними, трудовими й природними ресурсами;
міжпредметну естетичну компетентність: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, світу в різних сферах діяльності людини;
предметних мистецьких компетентностей:  закріплювати знання учнів про художнє обробляння предметного світу;  продовжити  знайомити  з поняттями « промисловий дизайн», «художнє конструювання»; формувати в школярів уміння естетично оформлювати предметний світ; розвивати образне, логічне, просторове мислення; продовжувати формувати вміння аналізувати, узагальнювати; навчати міркувати, стимулювати розвиток
допитливості; виховна: виховувати в учнів естетичну культуру, увагу, свідоме ставлення до художнього конструювання.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: для учителя – презентація «Промисловий дизайн», фотографії творів дизайну, матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи, для учнів - матеріали та інструменти: картонні трубочки, скотч, фарби, клей ПВА, ножиці, пензель для клею, клейонка, ємність для води, серветка для витирання рук і пензлів.
Хід уроку 1. Організаційний момент
1.1. Створення сприятливого психологічного комфорту
Налаштування на позитив: подивимося один на одного, посміхнемося та побажаємо всім унікальних робіт.
1.2. Перегляд відео «Прикрашаємо стіни по-новому»
- Як можна назвати таку діяльність людини?
2. Перевірка готовності до уроку.
3. Актуалізація опорних знань.
3.1.Продовжіть речення.
Творча діяльність людини, метою якої є формування гармонійного, предметного середовища – це …(дизайн).
До кожної літери цього слова підберіть слова, що будуть стосуватися нашої роботи на уроці.

Д -
И-
З-
А-
Й
Н-
 3.2. Створення проблемної ситуації.
·        Як дизайн пов'язаний з підприємництвом?
4. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Світ речей, що нас оточує, надзвичайно різноманітний. Приємно, коли те, чим ми користуємося, є не просто зручним, а й по-справжньому гарним − естетичним.
Тож, тема нашого уроку «Промисловий дизайн». Промисловий дизайн – від ложки до автомобіля.
4.1.Перегляд  слайдів.
Спробуймо сьогодні сконструювати таку звичну, та необхідну річ, як підставка для олівців і ручок.
4. Вивчення нового матеріалу.
4.1.Розповідь учителя
       Дизайн виник на початку XX століття і спершу передбачав тільки проектування зовнішнього вигляду предметів. У 1919 році у м.Веймарі була створена школа з метою готувати художників для роботи в промисловості. Її засновник архітектор Вальтер Гроппіус, розробив єдину систему освіти для
художників-конструкторів. Завдяки школі Баухауз народився новий напрямок графічного дизайну, що базувався на принципах конструктивізму. Згодом штаб-квартиру школи було переведено у Дессау, де зведено будівлю закладу за проектом Гроппіуса. Інтер'єри, меблі та предмети обстановки виконувалися студентами і майстрами школи. У різні часи у школі викладали відомі митці П.Клнє, Л.Фенінгер, П. Мондріан, Й.Іттен, В.Кандінський та ін.,
виникло творче об'єднання архітекторів, дизайнерів та художників. Незважаючи на досить коротку історію існування Баухаузу (до 1933 р.) сміливі методи навчання універсальної художньої особистості, що сформувалися у цьому закладі, справили значний вплив на дальший розвиток дизайну. Методичні розробки в галузі художнього сприймання,
формоутворення, кольорознавства цінні дотепер.
       У наш час дизайн охоплює весь процес створення предмета. Автомобілі, холодильники, кінокамери, мобільні телефони, одяг, меблі й посуд… Сучасне промислове виробництво вже неможливо уявити без мистецтва дизайну, мета якого полягає у формуванні естетичного предметного середовища , в якому гармонійно поєднуються матеріальні і духовні прагнення людини.

4.2. Бесіда
·        Як ви вважаєте, які вироби промисловості є найприбутковішими в сучасному світі?
·        А чи є перспективи у виготовленні канцелярських товарів?
·        Якими мають бути підставки для олівців і ручок, щоб вам хотілося їх придбати?
5. Виконання практичного завдання
5.1. Перегляд зразки дизайнерських рішень
5.2. Бесіда з техніки безпеки
5.3. Пояснення до творчого завдання
     У нас вдома часто залишаються вже використані предмети, скажімо, картонні рулончики від паперових рушників. Для сьогоднішньої роботи саме вони нам знадобляться. А як на основі цих рулончиків виготовити підставку - показано у підручнику. Наслідуючи зазначені етапи роботи, намагайтеся прикрасити виріб оригінально, відповідно до власних естетичних уподобань.
Візьмемо трубочки від паперових рушників і розріжемо їх так, щоб отримати три різних за розміром. Далі виріжемо зі щільного картону підставку. Вона може бути квадратна, прямокутна, кругла або будь-якої іншої форми. Щоби наш виріб мав кращий вигляд, обгорнемо його гарним папером від подарункових обгорток і за допомогою двостороннього скотча приклеїмо до картону. Можна використовувати і клей, кому як зручніше. Потім
беремо трубочки й обклеюємо їх кольоровим папером за вказаним вище способом. Далі з'єднуємо наші циліндри з підставкою. Це найбільш відповідальний момент, бо з'єднати потрібно міцно й акуратно, щоб було не соромно за шов і щоб рулончик все-таки стояв на своєму місці. А тепер починається творча частина роботи. Будемо нашу підставку
прикрашати! Тут вже ви можете покладатися тільки на власну фантазію.
5.4.Індивідуальна робота за творчим завданням.Учні виконують творчу роботу самостійно. Учитель за потреби над
ає індивідуальну допомогу.
6. Підбиття підсумків
Рефлексія у формі незакінчених речень:
Я зрозумів, що можу ...
Для мене стало новим ...
Мене здивувало ...
У мене вийшло ...
Мені захотілося ...
Мене надихнуло ...







Немає коментарів:

Дописати коментар